A Brazil-Magyar Társaskör 1992 szeptemberében tartotta alakuló ülését a Nemzetek Házában. Alapító tagjai egytől egyig megannyi szállal kötődnek a brazil kultúrához. Köztük találjuk Anders Klárát, a Brazil Szövetségi Köztársaság budapesti nagykövetségének munkatársát, Dr. Boglár Lajos egyetemi tanárt, a Társaskör elnökét, Dr. Jordán László jogászt, a Társaskör ügyvezető titkárát, valamint Dr. Pál Ferencet, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Portugál Tanszékének vezetőjét.
Az alapítók egy olyan társadalmi szervezet létrehozását tűzték ki célul, amely amellett, hogy a Brazíliában élő magyar kolónia anyaországához való kötődését intézményesíti, közelíti egymáshoz a két ország gazdasági, diplomáciai, valamint kulturális kapcsolatait is, elősegítve egymás értékeinek megismerését.
Számos kulturális és szakmai program, rendezvény, találkozó szervezése, rendezése fűződik a Társaskör nevéhez. Az eltelt nyolc év előadássorozatait a témakörök gazdagsága jellemezte.
A sokrétű (irodalmi, történelmi, kultúrantropológiai, etológiai) beszámolók bővelkedtek az izgalmas ismeretekben, például Rupp Anikó kultúrantropológus nyitóelőadása egy Brazíliában élő indián törzs mindennapjait ismertette meg a hallgatósággal. Az előadások mellett vidéki látogatásokat, programokat is szerveztek, így került sor a Nagyatádi Brazil Napok rendezvénysorozatra 1994-ben.
A Társaskör, amelynek illetékességébe tartozik még a Săo Paulói magyar szervezetekkel való kapcsolattartás is, segédkezett 1996-ban Lebó Ferenc szobrászművész millecentenáriumi domborművének bemutatásában, és Brazíliába juttatásában. A Brazil-Magyar Társaskör erőfeszítéseit és kulturális tevékenységét a Brazil Szövetségi Köztársaság elnöke is számos kitüntetéssel honorálta.
Az őszi programsorozat az ötszáz éves évforduló jegyében telik, emlékestjüknek szeptember 27-én a Merlin Színház ad otthont. A Társaskör programjairól lapunk hasábjain folyamatosan beszámolunk.